Форумът

Политика

ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ

ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ

за издигане на Георги Първанов за президент на Република България и на Ангел Марин за вицепрезидент на Република България

 

1. проф. Стефан Данаилов - актьор

2. Костадин Карамитрев - председател на Съюза на Тракийските дружества

3. Антон Дончев - писател

4. Светлин Русев - художник

5. Божидар Димитров - историк

6. Вили Цанков - режисьор

7. Леда Милева - писател

8. Нешка Робева

9. Любомир Левчев - поет

10. Иван Гранитски - писател

11. Вежди Рашидов - скулптор

12. проф. Марко Семов - писател

13. Емил Стойчев - художник

14. Димитър Гоцев - директор на Македонския научен институт

15. Иван Филчев - директор на Тракийския научен институт

16. Недялко Йорданов - писател

17. Велислава Дърева - журналист

18. акад. Петя Василева - началник на Очна клиника в УМБАЛ "Света Ана"

19. проф. д-р Иван Черноземски - лекар, онколог

20. проф. д-р Дамян Дамянов - хирург, Председател на българското хирургическо дружество и ръководител на Клиника по хирургия в МБАЛ "Царица Йоанна"

21. д-р Тодор Черкезов - лекар в МБАЛ Кърджали

22. д-р Тотко Найденов - гл. редактор на в-к "Български лекар", секретар на Алианс "Живот за България"

23. проф. д-р Борислав Борисов - ректор на УНСС

24. проф. д-р Анна Недялкова - ректор на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър"

25. проф. Нино Нинов - ректор на Лесотехническия университет София

26. проф. Георги Костов – дългогодишен ректор на Националната музикална академия "проф. Панчо Владигеров"

27. проф. Станислав Семерджиев - ректор на НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов"

28. Валя Балканска - народна певица

29. Николина Чакърдъкова - народна певица

30. проф. Николай Овчаров - археолог

31. Георги Калоянчев - актьор

32. Хайгашот Агасян - композитор

33. Христина Ангелакова - оперна певица

34. Никола Инджов - поет

35. Веселин Маринов - музикант

36. Аня Пенчева - актриса

37. Красимир Мирев - кмет на Търговище

38. Кирил Йорданов - кмет на Варна

39. д-р Евгений Желев - кмет на Ст. Загора

40. Божидар Йотов - кмет на Русе

41. Дора Янкова - кмет на Смолян

42. Георги Иванов - кмет на Хасково

43. Лазар Причкапов - кмет на Благоевград

44. Иво Андонов - кмет на Силистра

45. Ангел Папазов - кмет на Първомай

46. Йордан Йовчев – спортист, носител на сребърен и бронзов

медал от Олимпиадата в Атина 2004 г. и на два бронзови от Сидни 2000 г.

47. Христо Бонев - дългогодишен национален състезател, национален и клубен треньор по футбол

48. Константин Папазов - баскетболист и треньор

49. Любомир Ганев - волейболист

50. Йорданка Благоева - световна рекордьорка на скок височина 1975 г., сребърна медалистка от олимпиадата в Мюнхен 1972 г. и бронзова от Монреал 1976 г.

51. Боян Радев - двукратен олимпийски шампион по класическа борба (97 кг) от Токио 1964 г. и Мексико 1968 г.

52. Валентин Йорданов - олимпийски шампион по свободна борба (52 кг.) от Атланта 1996 г., седемкратен световен и седемкратен европейски шампион, Председател на БФБ и вицепрезидент на БОК

53. Хасан Исаев - олимпийски шампион по свободна борба от Монреал 1976 г.

54. Георги Мърков - олимпийски шампион по борба класически стил (62 кг.) от Мюнхен 1972 г.

55. Борис Георгиев - европейски шампион по бокс (64 кг.)

56. Иван Абаджиев - дългогодишен треньор на националния отбор по вдигане на тежести

57. Янко Русев - олимпийски шампион по вдигане на тежести (67,5 кг.) от Москва 1980 г.

58. проф. д-р Пюзант Касабян - председател на Българската федерация по бадминтон, официално признат за световен рекордьор по участия на световни първенства (12), шампион на България в четири различни вида спорт (бадминтон, тенис-крот (отборно), тенис на маса (скуош))

59. Отец Иван Димитров Иванов - свещеник от Елин Пелин, избран в класацията на радио "НЕТ" за "Българин на годината" за 2005 г.

60. Емил Кало - Председател на организацията на евреите в България "Шалом"

61. Милка Пеева Масурска - народна певица и танцьорка в Ансамбъл "Манол Радичев" с. Гела, спечелил 7 златни медала на републикански фестивали за художествена самодейност, през 1085 - "Златна брадва" в гр. Закопане, Полша, 2004 г . - Международен фолклорен фестивал в Лангулен, Великобритания - 3 награди

62. проф. Евгений Гиндев

63. Ганчо Ганчев - икономист

64. Мариан Бачев - актьор

65. Николай Трифонов - кмет на Несебър

66. Стефан Танев - кмет на Ивайловград

67. Мариана Попова - певица

68. Анелия Динева - певица

69. проф. д.ф.н. Васил Проданов - философ

70. Сюлейман Сеферов - Сули - художник

71. Катя Николова - член на ВС на БСП

72. Никола Колев - о.р. генерал

73. Петър Стефанов - председател на Централния кооперативен съюз

74. Тако Кръстев - председател на УС на Съюза на ветераните от войните в България

75. Яко Молхов - първи зам.-председател на УС на Съюза на ветераните от войните в България

76. Стоян Топалов - председател на ЦС на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва

77. Петър Велчев - председател на Съюза на военноинвалидите и военнопострадалите

78. Сава Гърбузанов - председател на Обединения съюз на пенсионерите в България

79. Цветан Минков - председател на Съюза на пенсионерите в България - 2004 г.

80. Васил Долапчиев - председател на Съюза на слепите в България

81. Красимир Коцев - председател на съюза на инвалидите в България

82. Георги Георгиев - директор на V СОУ "П.Р.Славейков" -Перник

83. Електра Стоева - дългогодишен преподавател по български език и литература

84. Борис Панкин - театрален режисьор

85. Златина Узунова - народна певица

86. Людмил Антов - кмет на Белоградчик

87. Адил Рашидов - кмет на Исперих

88. Арбен Мименов - кмет на Сатовча

89. Александър Томов - Българска социалдемокрация

90. Георги Анастасов - председател на ПБСД

91. Спас Панчев - председател на БЗНС "Александър Стамболийски"

92. Николай Камов - председател на политическо движение "Социалдемократи"

93. Кръстьо Петков - председател на Обединения блок на труда

94. Тома Томов - председател на политическа партия "Рома"

95. Александър Каракачанов - председател на Зелената партия

96. Александър Паунов - първи секретар на ЦК на Комунистическата партия в България

97. Чавдар Стоименов - председател на Българския антифашистки съюз

98. Емил Георгиев - ПК "Екогласност"

99. Симеон Симеонов - Отечествен съюз

100. Добромир Задгорски - ОКЗНИ

101. Иван Модев - Български студентски съюз

102. Христо Христов - художник

103. Александър Радославов - председател на партия "Движение за социален хуманизъм"

104. проф. Йовчо Топалов - председател на Федерацията на потребителите в България

105. Емил Костадинов - дългогодишен национален състезател по футбол

106. Борис Халачев - председател на Асоциацията на възпитаниците на морско училище - Варна, секция София

107. Йоан Костадинов - кмет на Бургас

 

Творци и дейци на културата - за втори мандат на Георги Първанов

 

1. Стефан Данаилов - актьор

2. Антон Дончев - писател

3. Валери Петров - поет

4. Светлин Русев - художник

5. Божидар Димитров - историк

6. Вили Цанков - режисьор

7. Вежди Рашидов - скулптор

8. Леда Милева - писател

9. Любомир Левчев - поет

10. Иво Папазов -музикант

11. Емил Стойчев - художник

12. Иван Гранитски - писател

13. Николай Овчаров - археолог

14. Георги Китов - археолог

15. Георги Калоянчев - актьор

16. Васил Михайлов - актьор

17. Стефан Мавродиев - актьор

18. Андрей Баташов - актьор

19. Валя Балканска - народна певица

20. Николина Чакърдъкова - народна певица

21. Недялко Йорданов - поет

22. Хайгашот Агасян - композитор

23. Георги Костов - композитор

24. Нешка Робева

25. Велислава Дърева - журналист

26. Деян Славчев - Део - телевизионен водещ

27. Николай Петев - писател

28. Олга Борисова - народна певица

29. Тончо Русев - композитор

30. Евтим Евтимов - поет

31. Венцислав Кисьов - актьор

32. Виктор Пасков - писател

33. Кремена Станчева - народна певица

34. Параскева Джукелова - актриса

35. Георги Лечев - художник

36. Веселин Маринов - музикант

37. Стоян Янкулов - музикант

38. Ивайло Мирчев - художник

39. Христина Ангелакова - оперна певица

40. Александър Янков - юрист

41. Александър Йосифов - композитор

42. Елена Божкова - народна певица

43. Васил Проданов - философ

44. Петър Караангов - поет

45. Димитър Томов - писател, издател

46. Панко Анчев - писател

47. Даниел Спасов - телевизионен водещ

48. Дейзи Стоянова - продуцент

49. Бисер Киров - певец

50. Борислав Геронтиев - поет

51. Васил Стефанов - театровед

52. Райко Кирилов - певец

53. Иван Гоцев - народен певец

54. Мария Петкова - преводач

55. Надя Попова - поетеса

56. Йорданка Варджийска - певица

57. Калина Цанева - писателка

58. Дора Христова - диригент

59. Силвия Томова - примабалерина

60. Хачо Бояджиев - режисьор

61. Олга Сагаева - радиоводещ

62. Лиляна Стефанова - поетеса

63. Милен Иванов - диригент

64. Анжел Вагенщайн - писател, сценарист

65. Надка Караджова - народна певица

66. Иван Дяков - народен певец

67. Стефан Костов - акордионист

68. Кольо Георгиев - писател

69. Никола Инджов - поет

70. Любка Рондова - народна певица

71. Григор Николов - издател

72. Иванка Антонова - режисьор

73. Венета Серкеджиева - режисьор

74. Стоян Попов - оперен певец

75. Васил Банов - актьор

76. Нушка Григорова - режисьор

77. Христо Стефанов - художник

78. Христо Харалампиев - скулптор

79. Сули Сеферов - художник

80. Бойка Присадова - народна певица

81. Христо Димитров - ансамбъл "Българе"

82. Албена Вескова - ансамбъл "Българе"

83. Рангел Вълчанов – режисьор

 

Дейци на науката и образованието - за втори мандат на Георги Първанов

 

1. акад. д.т.н. Ангел Ангелов - инж. по електронно-изчислителна техника, БАН

2. акад. д.философ.н. Кирил Василев

3. акад. д.т.н. Васил Сгурев - председател на НТС

4. акад. Цветан Цветков - директор на Институт по криобиология и хранителни технологии, София

5. акад. д.т.н. Ячко Иванов - директор на издателството на БАН и секретар на Събранието на академиците и член-кореспондентите

6. акад. д.т.н. Янко Арсов - директор на Институт по металознание на БАН

7. акад. д.мат.н. Петър Кендеров - президент на фондация "Св.св.Кирил и Методий"

8. акад. д.с.с.н. Цено Хинковски

9. акад. Александър Александров - директор на Институт по гората, БАН

10. акад. Никола Григоров Попов

11. акад. Стойчо Панчев Вълчев - Централна лаборатория по слънчево-земни взаимодействия, БАН

12. акад. д-р на мед.н. Петя Василева - началник на Очна клиника в УМБАЛ "Св. Анна"

13. акад. Атанас Атанасов - директор на Агробиоинститут, София и "Биотехпарк"

14. акад. д.т.н Кирил Боянов - директор на Института по паралелна обработка на информацията, БАН

15. акад. Матей Матеев - Физически факултет на СУ "Кл. Охридски"

16. акад. Людмил Стайков

17. чл.кор. д.физ.н. Георги Младенов - ръководител на лаборатория "Физични проблеми на електронно-лъчевите технологии" в ИЕ на БАН

18. чл.кор. д.физ.н. Йордан Стаменов - директор на ИЯИЯЕ на БАН

19. чл.кор. д.т.н. Димитър Бучков

20. чл.кор. д.ик.н. Иван Илиев

21. чл.кор. д.хим.н. Христо Цветанов - Институт по полимери, БАН

22. чл. кор. проф. Марко Семов

23. чл. кор. проф. Стефан Воденичаров - зам.-директор на Института по металознание

24. чл. кор. проф. Йордан Йорданов

25. чл. кор. проф. Венелин Живков

26. чл. кор. Стефан Радев - ст.н.с.1 ст. в Институт по механика на БАН

27. Янка Такева - председател на Синдиката на българските учители към КНСБ

28. проф. Евгени Гиндев

29. проф. д.ик. Борислав Борисов - ректор на УНСС

30. проф.д.ик.н. Анна Недялкова - ректор на ВСУ "Черноризец Храбър"

31. доц. д. ик. Нено Павлов - ректор на Стопанска академия "Димитър Ценов", Свищов

32. проф. Георги Костов - ректор на Национална музикална академия "Проф. Панчо Владигеров"

33. чл.кор.проф.д.мед.н. Владимир Овчаров - ректор на Медицинския университет,София

34. проф.д.с.с.н. Нино Нинов - ректор на Лесотехническия университет, София

35. проф.д-р Станислав Семерджиев - ректор на Национална академия за театрално и филмово изкуство "Кр. Сарафов", София

36. проф. д-р Лъчезар Димитров - ректор на Националната спортна академия, София

37. доц. д-р инж. Ненчо Ненов - ректор на Висше транспортно училище "Тодор Каблешков"

38. проф.д.ик.н. Стоян Денчев - ректор на Висше училище по библиотекознание и информационни технологии, София

39. доц.д.ик. Георги Николов - ректор на Висше училище по застраховане и финанси, София

40. проф.д.фил.н. Иван Куцаров - ректор на Пловдивския университет "П. Хилендарски"

41. проф. д-р. инж.Георги Вълчев - ректор на Университета по хранителни технологии, Пловдив

42. проф. д.мед.н.Григор Горчев - ректор на Медицинския университет, Плевен

43. проф. д.физ.н. Ангел Попов – ръководител на НИЛ "Оптоелектронни прибори" към Физическия факултет на СУ "Кл. Охридски"

44. проф.д.т.н. Тихомир Таков - ръководител на катедра "Конструкция, технология и производство на полупроводникови и микроелектронни елементи" в ТУ - София

45. ст.н.с.I ст. д.физ.н.Петър Атанасов - ръководител лаборатория "Газови лазери и лазерни технологии" в ИЕ на БАН

46. проф. д.х.н.Иван Петков - декан на Химическия факултет на СУ "Кл.Охридски"

47. проф.д.х.н. Минчо Хаджийски - Химико-технологичен и металургичен университет

48. проф. д.ик.н. Тончо Трендафилов

49. проф. д.ик.н. Румен Георгиев - преподавател в ЮЗУ - Благоевград

50. ст.н.с. д-р по география Борис Колев - Географски институт на БАН

51. ст.н.с. д-р на сел.-стоп. науки Никола Колев - директор на Институт почвознание "Никола Пушкаров"

52. ст. н.с.I ст. Стефан Христов - Институт по металознание

53. проф. д.т.н. Димитър Иванов – Зам.-изпълнителен директор по науката на Националния институт по агрокултурни науки

54. проф. д. ист.н. Иван Стоянов

55. проф. д-р Младен Григоров

56. проф. Димитър Гоцев - директор на Македонския научен институт

57. проф. Иван Филчев - директор на Тракийския научен институт

58. Бенджамен Варон

 

Спортна България за Първанов - президентът, който подкрепя българския спорт

 

1. Веселин Топалов - световен шампион по шахмат

2. Силвио Данаилов - треньор и мениджър на Веселин Топалов

3. Албена Денкова - световен шампион по фигурно пързаляне

4. Максим Стависки - световен шампион по фигурно пързаляне

5. Йордан Йовчев - носител на сребърен и бронзов медал от Олимпиадата в Атина’2004 и на 2 бронзови от Сидни’2000

6. Христо Стоичков - футболист, носител на “Златната топка”, треньор на българския национален отбор по футбол

7. Димитър Пенев - треньор на националния отбор по футбол, завоювал четвърто място на Световното първенство в САЩ през 1994 г.

8. Христо Бонев - дългогодишен национален състезател, национален и клубен треньор по футбол

9. Петър Жеков - носител на Златна, Сребърна и Бронзова обувка като голмайстор на Европа, сребърен медалист от Олимпиадата в Мексико през 1968 година

10. Емил Костадинов - дългогодишен национален състезател по футбол

11. Мартин Петров - футболист от националния отбор

12. Георги Иванов - Гонзо - футболист от националния отбор до 2001 г.

13. Тодор Стойков - национален състезател по баскетбол

14. Петко Маринов - баскетболист и треньор

15. Константин Папазов - баскетболист и треньор

16. Сашо Везенков - дългогодишен национален състезател по баскетбол

17. Цветан Антов - дългогодишен национален състезател по баскетбол

18. Нина Хаджиянкова - дългогодишна национална състезателка по баскетбол

19. Пенка Методиева - бивш национален състезател по баскетбол

20. Тони Зетова - дългогодишна национална състезателка по волейбол

21. Лилия Игнатова - световна и европейска шампионка в многобоя по художествена гимнастика, двукратна носителка на Световната купа

22. Йорданка Благоева - световна рекордьорка на скок височина - 1975 г., сребърна медалистка от Олимпиадата в Мюнхен - 1972 г. и бронзова от Монреал -1976 г.

23. Ваня Гешева - олимпийска шампионка по кану-каяк от Сеул - 1988 г., носителка на сребърен и бронзов медал от Сеул и сребърен от Москва – 1980 г.

24. Таня Богомилова - олимпийска шампионка по плуване (100 м. бруст) от игрите в Сеул -1988 г.

25. Евгения Раданова - многократна европейска и световна шампионска по шорт-трек

26. Светла Златева – лекоатлетка, световна рекордьорка на 800 метра от 70-те години

27. Иван Лебанов - бронзов медалист по ски бягане от зимната Олимпиада през 1980 г., първи носител на медал от зимни олимпийски игри

28. Петър Попангелов - най-добрият български състезател по ски слалом

29. проф. Райко Петров - световен авторитет в българската борба, заемал дълги години високи постове и носител на най-високи отличия на БФБ и на ФИЛА

30. Боян Радев - двукратен олимпийски шампион по класическа борба (97 кг.) от Токио – 1964 г. и Мексико -1968 г.

31. Петър Киров - двукратен олимпийски шампион по класическа борба (52 кг.) от Мексико - 1968 г. и Мюнхен -1972 г., доцент във ВИФ

32. Валентин Йорданов - олимпийски шампион по свободна борба (52 кг.) от Атланта - 1996 г., седемкратен световен и седемкратен европейски шампион, председател на БФБ и вицепрезидент на БОК

33. Армен Назарян - двукратен олимпийски шампион по класическа борба за България – 2000 г. (в Сидни), бронзов медалист от Олимпиадата в Атина - 2004 г.

34. Хасан Исаев - олимпийски шампион по свободна борба от Монреал – 1976 г.

35. Георги Мърков - олимпийски шампион по борба класически стил (62 кг.) от Мюнхен - 1972 г.

36. Еню Вълчев - олимпийски шампион по свободна борба (70 кг.) - 1968 г.,Токио

37. Николай Гергов - световен и европейски шампион по класическа борба - 2005 г.

38. Серафим Бързаков - двукратен световен и четирикратен европейски шампион, сребърен медалист от Олимпиадата в Сидни - 2000 г.

39. Александър Томов - носител на три сребърни медала от Олимпиадите в Мюнхен -1972 г., Монреал -1976 г. и Москва 1980 г., петкратен световен шампион по класическа борба (над 100 кг.)

40. Симеон Щерев - бронзов медалист свободна борба (62 кг.) от Сеул - 1988 г.

41. Филип Кривиралчев - изтъкнат треньор по борба, треньор на отбора, спечелил през 1971 г. световната отборна титла в София

42. Цено Ценов - председател на Европейската федерация по борба

43. Ангел Бончев - европейски вицешампион по класическа борба през 1984 г. в Швеция

44. Али Адемов - треньор по борба

45. Петър Лесов - олимпийски шампион по бокс (51 кг.)

46. Ивайло Маринов - олимпийски шампион по бокс (48 кг.)

47. Борис Георгиев - европейски шампион по бокс (64 кг.)

48. Ангел Ангелов - треньор по бокс, сребърен медалист (63,5 кг.) от Олимпиадата в Мюнхен през 1972 г.

49. Иван Абаджиев - дългогодишен треньор на националния отбор по вдигане на тежести

50. Янко Русев - олимпийски шампион по вдигане на тежести (67,5 кг.) от Москва - 1980 г.

51. Богдан Николов - председател на Българската федерация по мотоциклетизъм, световен и европейски шампион по мотоциклетизъм

52. Георги Янакиев - председател на Съюза на автомобилистите в България

53. проф. д-р Пюзант Касабян - председател на Българската федерация по бадминтон, официално признат за световен рекордьор по участия на световни първенства (12) шампион на България в 4 различни вида спорт - бадминтон, тенис-корт (отборно), тенис на маса, скуош

54. Хари Викторов - Българската федерация по бадминтон

55. Стефан Цветков - вицепрезидент на Федерацията по тенис на корт

56. Валентин Михов - президент на Професионалната футболна лига, мениджър

57. Димитър Якимов - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

58. Лъчезар Танев - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

59. Борис Гаганелов - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

60. Ангел Калбуров - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

61. Велизар Димитров - футболист от националния отбор

62. Сашо Борисов Христов - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

63. Георги Велинов - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

64. Спас Джевизов - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

65. Христо Марашлиев - дългогодишен състезател на ЦСКА и националния отбор по футбол

 

Кметове - за втори мандат на Георги Първанов

 

1. Милчо Лалов Въков - кмет на Брегово (БСП)

2. Антоанета Евстатиева Станева - кмет на Ново село (Партия “Рома”, БСП, БЗС “Александър Стамболийски”)

3. Богдан Станов Цоков - кмет на Бойница (Българска социалдемокрация)

4. Марко Петров Петров - кмет на Кула (БСП)

5. Иван Каменов Вълчев - кмет на Макреш (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП)

6. Людмил Любенов Антов - кмет на Белоградчик (независим)

7. Тодор Илиев Тодоров - кмет на Димово (БСП)

8. Младен Любенов Младенов - кмет на Чупрене (БСП)

9. Венцислав Томов Ванков - кмет на Ружинци (ДПС, БЗНС-НС)

10. Иван Марков Павлов - кмет на Чипровци (Българска социалдемокрация)

11. Милчо Михайлов Доцов - кмет на Берковица (независим)

12. Венцислав Евгениев Куткудейски - кмет на Медковец (БСП)

13. Ивайло Георгиев Йорданов - кмет на Вършец (независим)

14. Стефчо Георгиев Костадинов - кмет на Бойчиновци (ДПС, Свободна България, Политическо движение “Социалдемократи”, партия “Рома”, БСП)

15. Илия Крумов Йорданов - кмет на Якимово (НДПС, БСП)

16. Иван Христов Барзин - кмет на Вълчедръм (БЗНС)

17. Николай Георгиев Иванов - кмет на Криводол (БСП)

18. Воислав Киров Бубев - кмет на Враца (независим)

19. Кирил Тодоров Кирилов - кмет на Хайредин (БЗНС, Алианс за социаллиберален прогрес, Блокът на Жорж Ганчев, БЗНС “Никола Петков”)

20. Иван Аспарухов Цанов - кмет на Мездра (независим)

21. Милко Костадинов Торбов - кмет на Козлодуй (независим)

22. Милко Петров Симеонов - кмет на Бяла Слатина (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

23. Христо Петров Иванов - кмет на Оряхово (ВМРО-БНД, СДС, партия “Рома”, БСП, ОБТ)

24. Тодор Трифонов Ватковски - кмет на Искър (ЗС)

25. Александър Пенков Печеняков - кмет на Долна Митрополия (Движение за социален хуманизъм, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, БНПС)

26. Любен Фердинандов Лаков - кмет на Никопол (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

27. Петър Илиев Дулев - кмет на Белене (Политическо движение “Социалдемократи”, партия “Рома”, БСП)

28. Петър Георгиев Нинчев - кмет на Луковит (независим)

29. Цецка Димитрова Петкова - кмет на Тетевен (БСП)

30. Дилян Ангелов Енкин - кмет на Троян (Партия български социалдемократи, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

31. Минчо Стойков Казанджиев - кмет на Ловеч (Движение за социален хуманизъм, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП)

32. Иван Димитров Пиров - кмет на Априлци (БСП)

33. Красимир Веселинов Джонев - кмет на Летница (БЗНС, БСП, Блокът на Жорж Ганчев, БЗНС-НС, Българско движение Национален идеал за единство)

34. Даниел Николов Данков - кмет на Дряново (БСП)

35. Богомил Колев Белчев - кмет на Габрово (ПК “Екогласност”, Зелена партия в България, БСП, БЗНС “Александър Стамболийски”)

36. Йордан Георгиев Стойков - кмет на Севлиево (Коалиция “Демократична левица”)

37. Али Рафиев Косвалиев - кмет на Сухиндол (БСП)

38. Стефан Кирилов Стефанов - кмет на Павликени (БСП)

39. Георги Александров Чакъров - кмет на Полски Тръмбеш (БСП)

40. Никола Иванов Колев - кмет на Горна Оряховица (Партия български социалдемократи, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

41. Димитър Ников Дервишев - кмет на Лясковец – (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, ОБТ)

42. Стефан Иванов Добрев - кмет на Златарица (БЗНС-НС)

43. Сашо Петков Топалов - кмет на Елена (БСП)

44. Петър Георгиев Петров - кмет на Ценово (НДСВ)

45. Кольо Петков Келерджиев - кмет на Бяла (БСП)

46. Евгени Григоров Алексиев - кмет на Борово (БСП)

47. Енчо Петров Стоянов - кмет на Две могили (БСП)

48. Ромео Илиев Георгиев - кмет на Иваново (БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

49. Божидар Иванов Йотов - кмет на Русе (БСП)

50. Георги Стефанов Големански - кмет на Сливо поле (ДПС, БСП )

51. Людмил Димитров Веселинов - кмет на Попово (независим)

52. Танер Мехмед Али - кмет на Антоново (ДПС)

53. Красимир Митев Мирев - кмет на Търговище (независим)

54. Денчо Стоянов Бояджиев - кмет на Разград (независим)

55. Георги Димитров Георгиев - кмет на Тутракан (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

56. Николай Георгиев Неделчев - кмет на Ситово (БСП)

57. Иво Кирилов Андонов - кмет на Силистра (независим)

58. Радка Георгиева Желева - кмет на Алфатар (БСП)

59. Валери Радославов Вълков - кмет на Каспичан (независим)

60. Румен Панайотов Христов - кмет на Нови пазар (Гражданска партия за България, Българска социалдемокрация)

61. Рачо Рачев Кожухаров - кмет на Велики Преслав (Партия български социалдемократи, партия “Рома”, БСП, Тракия)

62. Марин Георгиев Маринов - кмет на Провадия (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ)

63. Димитър Стефанов Димитров - кмет на Ветрино (БСП)

64. Веселин Янчев Василев - кмет на Вълчи дол (СДС, Движение Гергьовден, БЗНС-НС, Българска социалдемокрация)

65. Борислав Николаев Натов - и.д. кмет на Долни чифлик

66. Кирил Петров Йорданов - кмет на Варна (независим )

67. Живко Жеков Георгиев - кмет на Тервел (БСП, ПДК)

68. Злати Стоянов Киров - кмет на Крушари (БСП)

69. Петко Йорданов Петков - кмет на Добрич-селска (БСП)

70. Димитър Михайлов Петров - кмет на Генерал Тошево (БСП)

71. Цонко Здравков Цонков - кмет на Каварна (независим)

72. Елка Кирилова Димова - кмет на Шабла (БСП)

73. Петко Янков Арнаудов - кмет на Царево (БСП)

74. Николай Стоянов Трифонов - кмет на Несебър (независим)

75. Веска Костова Караманова - кмет на Созопол (БСП)

76. Петър Георгиев Златанов - кмет на Поморие (независим)

77. Матю Славов Байков - кмет на Каблешково (БСП)

78. Иван Желязков Иванов - кмет на Малко Търново (БСП)

79. Йоан Кирилов Костадинов - кмет на Бургас (независим)

80. Евгени Стоянов Врабчев - кмет на Айтос (БСП)

81. Ирина Христова Иванова - кмет на Българово (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”, Съюз “Отечество”)

82. Тодор Пройков Станчев - кмет на Средец (ВМРО-БНД, БСП)

83. Атанас Филев Атанасов - кмет на Карнобат (независим)

84. Стефан Славов Стратев - кмет на Сунгурларе (БСП)

85. Христо Димитров Христов - кмет на Болярово (БСП)

86. Митко Панайотов Андонов - кмет на Стралджа (БСП)

87. Димитър Атанасов Димитров - кмет на Елхово (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, Блокът на Жорж Ганчев)

88. Георги Стоянов Геориев - кмет на Тунджа (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, Блокът на Жорж Ганчев)

89. Георги Костов Дедов - кмет на Котел (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, БСП, БСДП, ОБТ)

90. Катя Колева Дойчева - кмет на Твърдица (ДПС, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, НДСВ)

91. Георги Стоянов Манолов - кмет на Свиленград (независим)

92. Янко Борисов Кючуков - кмет на Любимец (Политическо движение “Социалдемократи, БСП, Тракия)

93. Стефан Иванов Танев - кмет на Ивайловград (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

94. Михаил Христов Лисков - кмет на Харманли (БСП, Съюз “Отечество”)

95. Атанас Грозев Димитров - кмет на Маджарово (ДПС, СДС, Тракия, Българска социалдемокрация)

96. Гюнер Фариз Сербест - кмет на Стамболово (ДПС)

97. Димитър Христов Хадживанов - кмет на Димитровград (независим)

98. Георги Иванов Иванов - кмет на Хасково (независим)

99. Нончо Драгиев Воденичаров - кмет на Раднево (независим)

100. Николай Тонев Колев - кмет на Гълъбово (независим)

101. Стоян Бонев Николов - кмет на Гурково (Политическо движение “Социалдемократи”)

102. Стойчо Иванов Цанев - кмет на Мъглиж (БСП)

103. Евгений Желев Желев - кмет на Стара Загора (независим)

104. Минчо Динев Чавдаров - кмет на Опан (БСП)

105. Стефан Христов Дамянов - кмет на Казанлък (независим)

106. Васил Георгиев Донев - кмет на Чирпан (независим)

107. Станка Колева Иванова - кмет на Братя Даскалови (БСП)

108. Станимир Христов Радевски - кмет на Павел баня (независим)

109. Ангел Атанасов Папазов - кмет на Първомай (ВМРО-БНД, ССД, НДСВ)

110. Пенка Костадинова Калапанкова - кмет на Брезово (БСП)

111. Тодор Ванчев Тодоров - кмет на Лъки - ССД

112. Димитър Кръстев Сотиров - кмет на Куклен (независим)

113. Йордан Георгиев Шишков - кмет на Родопи (БСП)

114. Запрян Иванов Дачев - кмет на Марица (БСП, Гражданска партия за България)

115. Вълко Минчев Макавеев - кмет на Хисаря (независим)

116. Никола Костадинов Янкулов - кмет на Перущица (БДРад)

117. Христо Драгомиров Боев - кмет на Калофер (Българска социалдемокрация)

118. Борис Спиров Петров - кмет на Клисура (Българска социалдемокрация)

119. Евгений Георгиев Маринчешки - кмет на Съединение (независим)

120. Младен Асенов Чаушев - кмет на Златоград (Българска социалдемокрация)

121. Асан Тахиров Чакъров - кмет на Рудозем (ДПС)

122. Дора Илиева Янкова - кмет на Смолян (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, ОБТ)

123. Юлиян Велков Семчев - кмет на Девин (независим)

124. Джамал Редженов Асанов - кмет на Борино (БЗНС-НС)

125. Красимир Смилов Долев - кмет на Доспат (НДСВ)

126. Иван Евстатиев Евстатиев - кмет на Пазарджик (Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, НДСВ, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

127. Соня Петрова Мишева - кмет на Брацигово (ССД)

128. Димчо Иванов Караиванов - кмет на Стрелча (независим)

129. Георги Илиев Гергенеков - кмет на Панагюрище (Коалиция за България)

130. Петър Крумов Паунов - кмет на Батак (БСП)

131. Васил Стоилов Атанасов - кмет на Белово (ОБТ)

132. Никола Стефанов Каменаров - кмет на Копривщица (ДПС, БСП)

133. Цанко Николов Цанов - кмет на Пирдоп (ПС, БСП, Български земеделски съюз “Александър Стамболийски 1899”)

134. Атанас Цонков Петров - кмет на Златица (БСД)

135. Пенчо Стоянов Геров - кмет на Чавдар (БСП)

136. Алекси Иванов Кесяков - кмет на Челопеч (Движение за национално възраждане “Оборище”, Партия на българските жени)

137. Николай Харалампиев Тотев - кмет на Мирково (независим)

138. Милчо Йорданов Цацов - кмет на Етрополе (НДСВ)

139. Маргарита Иванова Петкова - кмет на Ихтиман (БСП)

140. Красимир Василев Живков - кмет на Правец (Политическо движение “Социалдемократи”, ОБТ)

141. Янко Николов Янков - кмет на Елин Пелин (Българска социалдемокрация)

142. Емил Христов Найденов - кмет на Горна Малина (БСП)

143. Георги Цветанов Георгиев - кмет на Ботевград (Партия “Инициатива за ботевградска община)

144. Господин Николов Зашев - кмет на Костенец (БСП)

145. Ангел Симеонов Николов - кмет на Самоков (БСП)

146. Емил Цветанов Атанасов - кмет на Своге (независим)

147. Красимир Вълов Кунчев - кмет на Костинброд (БСП)

148. Лъчезар Милков Василев - кмет на Сливница (независим)

149. Владимир Аспарухов Александров- кмет на Годеч (независим)

150. Арбен Мустафов Мименов - кмет на Сатовча (ДПС)

151. Ахмед Ахмедов Башев - кмет на Гърмен (ДПС)

152. Владимир Кръстев Москов - кмет на Гоце Делчев (БСП)

153. Исмаил Реджеп Цикалов - кмет на Якоруда (ДПС)

154. Ибрахим Али Палев - кмет на Белица (ДПС)

155. Александър Иванов Краваров - кмет на Банско (ВМРО-БНД, Демократическа партия и СДС)

156. Андон Михайлов Тотев - кмет на Сандански (независим)

157. Валентин Андреев Чиликов - кмет на Струмяни (независим)

158. Валентин Крумов Стоичков - кмет на Кресна (независим)

159. Апостол Стефанов Апостолов - кмет на Симитли (Зелена партия в България, Движение за социален хуманизъм, ДПС, Политическо движение “Социалдемократи”, БСП, Блокът на Жорж Ганчев, ОБТ, НДСВ)

160. Лазар Димитров Причкапов - кмет на Благоевград (независим)

161. Сашо Кирилов Иванов - кмет на Сапарева баня (независим)

162. Георги Давидков Пабзималски - кмет на Рила (независим)

163. Първан Ангелов Дангов - кмет на Дупница (БСП)

164. Димитър Кирилов Сотиров - кмет на Бобошево (независим)

165. Йорданка Никифорова Каленичкова - кмет на Бобов дол (БСП)

166. Димитър Иванов Стаменков - кмет на Невестино (независим)

167. Людмил Стоянов Спасов - кмет на Кюстендил (НДСВ)

168. Камен Стойнев Арсов - кмет на Трекляно (БСП)

169. Златко Стойчев Георгиев - кмет на Радомир (независим)

170. Йордан Стефанов Миланов - кмет на Ковачевци (Политическо движение “Социалдемократи”, Партия български социалдемократи, ОБТ)

171. Христо Димитров Миленков - кмет на Брезник (ВМРО-БНД, "Либерален съюз "Нов избор", Българска социалдемокрация)

172. Александър Ненков Стоянов - кмет на Трън (БСП)